آشنایی با دستگاه طلایاب، نحوه عملکرد و کاربرد آن

دستگاه طلایاب، نوعی دستگاه فلزیاب است که به منظور کشف موقعیت فلز طلا که در زیر زمین در عمق های متفاوت دفن شده است به کار می رود. این مدل دستگاه ها اخیراً مورد استقبال مشتریان قرار گرفته اند چرا که علاوه بر اینکه کاربردهای مفیدی دارد، یک سرگرمی و جذابیت خاصی در جستجوی طلا برای افراد ایجاد می کند. خرید یک دستگاه طلایاب، هدر رفتن هزینه ها نیست بلکه یک سرمایه گذاری است. استفاده از این دستگاه در مواردی توصیه می شود که احتمال یافتن طلا در موقعیت خاص، بسیار زیاد باشد.

آنچه باید در مورد دستگاه طلایاب بیان کنیم این نکته است که اگر قصد دارید یک دستگاه فلزیاب برای یافتن طلا و جواهرات دفن شده در زمین خریداری کنید، بهتر است بدانید مقادیر مختلف طلا در اعماق مختلف زمین وجود دارند؛ گاهی یافتن مقادیر بسیار زیاد طلا با این مدل دستگاه ها عملاً دشوار است زیرا موقعیت دقیق چنین معادنی، از توانایی دستگاه طلایاب خارج است. از سویی دیگر، قابلیت های انواع دستگاه طلایاب در تعیین محل طلا با یکدیگر متفاوت هستند، لذا برای جستجوی گسترده باید یا زمان بیشتری به این کار اختصاص داد و یا یک دستگاه قوی تر و مجهزتر انتخاب نمود. به طور متوسط یک دستگاه طلایاب معمولی می تواند تا حدود 1 گرم در واحد جرم را شناسایی کند.

 

کاربردهای دستگاه طلایاب

از دستگاه طلایاب برای تعیین موقعیت طلا در زمین استفاده می شود اما این به آن مفهوم نیست که دستگاه توانایی تشخیص سایر فلزات را ندارد؛ دستگاه طلایاب برای یافتن سایر فلزات مانند اشیای آهنی نیز مورد استفاده قرار می گیرد. فرض کنید قرن ها قبل، سکه های طلا یا اشیای سلطنتی گران قیمت که از طلا در ساخت آن ها استفاده شده است در زیر زمین دفن شده اند. تنها راه یافتن این اجسام گرانبها، استفاده از دستگاه طلایاب است.

اساس عملکرد دستگاه طلایاب و ویژگی های آن

 اساس عملکرد دستگاه طلایاب و ویژگی های آن

انواع دستگاه طلایاب در مدل های مختلف، دستگاه هایی هستند که نسبت به حضور فلزاتی مانند طلا، حساسیت نشان می دهند. گیرنده هایی که در قسمت انتهایی دستگاه قرار دارد تحت تأثیرات میدان مغناطیسی طلا و جریان برق دستگاه، موقعیت طلا را نشان می دهند. فرکانس هر یک از این دستگاه ها را می توان بر حسب نوع کاربرد، تنظیم نمود.

انواع دستگاه طلایاب مجهز به مانیتور دیجیتال هستند که شرایط عملیاتی نظیر عمق، فرکانس، میدان مغناطیسی و … را به اپراتور دستگاه نشان می دهند. یکی از ویژگی های مهم این مدل دستگاه ها، سهولت کار کردن با آن ها است. انواع دستگاه های طلایاب، تجهیزات پیچیده ای نیستند و با اندکی زمان و آموزش های فنی می توان نحوه کار کردن با آن ها را آموخت.

نتایجی که از دستگاه طلایاب به دست می آیند، معتبر هستند زیرا با استفاده از فناوری های نوین ساخته شده اند. برخی از انواع دستگاه های طلایاب، مجهزتر بوده و علاوه بر تجهیزات اصلی، گیرنده ها، مانیتور دیجیتال، دارای دسته نگهدارنده دست اپراتور و گوشی هدفون مخصوص برای شنیدن دقیق صدای دستگاه هستند. خرید دستگاه طلایاب یا توجه به نیاز کاربران، منطقه مورد بررسی، قابلیت های جستجوی طلا، نوع خاک، بودجه مالی خریدار و … انجام می گیرد. بهترین راه برای خرید این مدل دستگاه ها، مشورت با کارشناسان معتبر و فعال در این حوزه می باشد.

در صورت نیاز به مشاوره و اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه های فلزیاب، طلایاب، گنج یاب با شرکت فلزیاب تیوا تماس حاصل فرمایید.

09126931900

09123930991

https://felezyabganjyab.ir/

عنوان محتوا
تاریخ بررسی
خلاصه محتوا
دستگاه طلایاب، نوعی دستگاه فلزیاب است که به منظور کشف موقعیت فلز طلا که در زیر زمین در عمق های متفاوت دفن شده است به کار می رود. خرید یک دستگاه طلایاب، هدر رفتن هزینه ها نیست بلکه یک سرمایه گذاری است. استفاده از این دستگاه در مواردی توصیه می شود که احتمال یافتن طلا در موقعیت خاص، بسیار زیاد باشد.
امتیاز
51star1star1star1star1star